City of Bones - Csontváros szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

City of Bones - Csontváros szerepjáték

Cassandra Clare Végzet Ereklyéi c. könyvsorozatán alapuló szerepjáték.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Megosztás
 

 Felelsz vagy mersz?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Clary Fray

Clary Fray
~admin~

~admin~


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeHétf. Szept. 12, 2011 3:47 am

Köszönet a játék leírásért Meredith Sulez-nek a tvd3season-ről!

Bizonyára mindenki ismeri az "üvegezős" "tett vagy őszinte" játékot. Kis játékszabály-változtatásokkal most ezt fogjuk itt bevezetni. Persze játszani nem kötelező, mindenkinek szabad akaratában áll ez a döntés.

Ha játszani szeretnél, a következő sablont használd a játék során:

ide kerül annak a neve, akitől kérdezni szeretne
Felelsz: ide írja a kérdését, amire választ vár az user-től
Mersz: ide pedig egy tettet, amit el kell "követni" a következő szerepjátékos hozzászólásában, ha nem felel a kérdésre. Ez a cselekvés lehetőleg végrehajtható legyen, tehát ne küldjük el szegényt a Mount Everest-re meg vissza.

PÉLDA

Isabelle!
Felelsz: Milyen szappanoperát néztél legutoljára?
Mersz: Énekeld el a következő hozzászólásodban egy mese főcímdalát! (pl. Micimackó)

Ezek után Isabelle felel vagy mer - ez esetben linkeli, hogy hol "követte" el tettét - aztán pedig ő van soron, hogy kérdezzen valakitől.

Ha egy hétig nem érkezik válasz valakitől akkor ki lehet hagyni, bárki új játékot kezdhet!

Ha valami nem világos, keressetek fel PM-ben!
Vissza az elejére Go down
http://cityofbones.secrets-stories.com

Vendég


Vendég


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeSzomb. Szept. 17, 2011 11:52 pm

Danielle!
Felelsz: Hogyan kezdtél el szerepjátékozni?
Mersz: Borísd ki a forrócsokit!
Vissza az elejére Go down

Vendég


Vendég


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeHétf. Szept. 19, 2011 12:38 am

Hát... igazából a nővérem által kezdtem el szerepjátékozni, mivel ő ismertette meg velem ezt a világot. Az elején még kicsit nehézkes volt, hogy megfelelő hosszúságút írjak, de mára már hobbivá vált a szerepjátékozás. Smile

Clary

Felelsz: Tetszik -e Jace karaktere? Miért?
Mersz: A következő hozzászólásodban egy nem létező szóval válaszolj a feltett kérdésre!
Vissza az elejére Go down

Clary Fray

Clary Fray
~admin~

~admin~


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeHétf. Szept. 19, 2011 4:18 am

Felelek :: Imádom Jace karakterét! Bár voltak pillanatok, amikor megpofoztam volna, de azt hiszem, hogy a történet előrehaladtával fokozatosan beleszerettem Jace-be, a szarkaztikus humorába és egész lényébe. Hogy miért? Mert ő nem az a tipikus hős lovag, akiről mindenki álmodozik. Hiszen egoista, látszólag hanyag, senki sem érdekli igazán, és néha igen csak idegesítő. De mindennek ellenére, a felszín alatt egy érzelmes ember. Azt hiszem, a kettősége az egyik, ami megfogott benne, a másik pedig egyértelműen a beszólásai és egyéb megnyilvánulásai.

Felelsz vagy mersz? Tumblr_lbd6cejerp1qa0i0no1_500

Sophie!

Felelsz: Ki a kedvenc szereplőd a könyvsorozatból? Miért?
Mersz: Első beszélgetésedben lökd fel a beszélgetőpartneredet!
Vissza az elejére Go down
http://cityofbones.secrets-stories.com

Vendég


Vendég


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeHétf. Szept. 19, 2011 4:32 am

Szivesen mernék, de sajnos nincs kivel játszanom szóval felelek:
Nagyon nehéz erre a kérédsre választ adnom mivel a három könyv alatta amit eddig elolvastam mindenki nagyon a szivemhez nőt. De azt hiszem, hogy a válasz Alec. Azért, mert ő tényleg egy hihetetlenül össze tet karater. Küszködik azzal, hogy nem tudja bevallani a szüleinek, hogy meleg. Meg akar mindenkinek feleni, de ez lehetetlen. Próbálja mindig megvédeni a számára fontosakat. De közben féltékeny is ezért van benne egy csepnyi rossz indulat az elején benne Clary iránt. Meg akarja győzni magát, hogy szerelmes Jace-be és emiatt nem akarja elfogadni, hogy érez valamit Magnus iránt. Tényleg annyira sokoldalú.

Akkor a szép monológ után:

Danielle!
Felelsz: Miért kezted el olvasni a Végzet ereklyéit?
Mersz: Kezdj el hirtelen megállíthatatlanul nevetni.
Vissza az elejére Go down

Vendég


Vendég


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeKedd Szept. 27, 2011 12:44 am

Inkább felelek. Smile Igazából nem is olvastam el a könyvet, hanem az egyik ismerősöm ajánlotta a szerepjátékot. Nekem pedig tetszett, mellesleg már annyit hallottam a Csontvárosról, hogy már kezdem érteni a világát. Furcsa lehe, hogy annak ellenére, hogy nem is tudok belőle mindent, belevágtam. Volt már így egyszer-kétszer. Talán, hogyha nagyobb leszek, akkor elolvsom, de ahhoz még kicsit nőnöm kell. Legalább én így gondolom.

Clary!

Felelsz: Miért szeretsz szerepjátékozni? - Mert gondolom szeretsz Smile -
Mersz: Vegyél elő hirtelen egy könyvet és kezdd el tanulmányozni!
Vissza az elejére Go down

Clary Fray

Clary Fray
~admin~

~admin~


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeHétf. Május 21, 2012 12:35 am

Felelek :: Harmadik osztályos korom óta szeretek írni, de kevés lehetőségem volt arra, hogy fejlesszem magam ezen a téren. Aztán 2010 nyarán rátaláltam egy szerepjátékra, és végre meg volt benne az, amire vártam: az újdonság varázsa. Nem csak hogy más, csodásan író emberekkel találkozhatok, és tanulhatok tőlük a velük való játék során, de valaki más lehetek egy kis időre, kiszakadhatok a mindennapok szürkeségéből, és emiatt nagyon szeretem <3

Isabelle!

Felelsz: Mi fogott meg Isabelle karakterében?
Mersz: (bár ehhez játékban kellene lenned :S) Ess orra a magassarkú cipődben! Razz
Vissza az elejére Go down
http://cityofbones.secrets-stories.com

Clary Fray

Clary Fray
~admin~

~admin~


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeVas. Jún. 17, 2012 9:45 pm

Clary Fray írta:
Felelek :: Harmadik osztályos korom óta szeretek írni, de kevés lehetőségem volt arra, hogy fejlesszem magam ezen a téren. Aztán 2010 nyarán rátaláltam egy szerepjátékra, és végre meg volt benne az, amire vártam: az újdonság varázsa. Nem csak hogy más, csodásan író emberekkel találkozhatok, és tanulhatok tőlük a velük való játék során, de valaki más lehetek egy kis időre, kiszakadhatok a mindennapok szürkeségéből, és emiatt nagyon szeretem <3

Isabelle!

Felelsz: Mi fogott meg Isabelle karakterében?
Mersz: (bár ehhez játékban kellene lenned :S) Ess orra a magassarkú cipődben!
Razz

Hát mivel rég óta nem válaszolt a mi drága Izzy-nk, új játék indul!

Luke!

Felelsz: Mivel "magyarázod" a vérfarkas-imádatod? Mi fogott meg annyira ezekben a lényekben?
Mersz: A következő hozzászólásodban öntsd le Clary-t teával Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://cityofbones.secrets-stories.com

Vendég


Vendég


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeHétf. Jún. 18, 2012 12:53 am

Örömmel mernék, de most inkább Felelek. Smile

Hát ez hosszú történet, s szorosan összefügg a Harry Potter fanatizmusommal, és a könyvek iránti szeretetemmel is. Smile Kilenc éves koromig ugyanis nem voltam hajlandó egy könyvet sem a kezembe venni, s a szüleim az Istennek se tudtak arra rávenni, hogy olvassak. Ahogy a gyerekek többsége, én is unalmasnak találtam az efféle elfoglaltságot. A hozzáállásom azonban gyökeresen megváltozott, amint anyu megvette nekem a Harry Potter és az azkabani fogolyt. Egyszerűen nem tudtam letenni, s egy karakter különösen a szívemhez nőtt, ő pedig nem volt más, mint Remus John Lupin, a szelíd vérfarkas. Very Happy Ééés, máris elérkeztünk a valódi kérdésedhez, vagyis hogy miért szerettem meg a vérfarkasokat. Smile
A kiváltó oka ugyanis az, hogy Remus vérfarkas volt. Valószínűleg, ha Rowling nem így írja meg a sztorit, akkor sose érdeklődtem volna ezek a teremtmények iránt. Valamint volt egy vérfarkas/vámpír játék is, melynek köszönhetően sok barátra leltem, és ez az életemnek egy másik olyan szakasza, melynek igencsak meghatározó szerepe volt.
És hogy mit is szeretek bennük tulajdonképpen? Leginkább a misztikusságuk fogott meg, valamint az a kettősség, ami bennük lakozik. Egyfelől ott van bennük a vadság, a kegyetlenség, de mégis van bennük valami megnyugvást és biztonságot keltő. A legtöbben úgy gondolják, hogy a vérfarkasokat pusztán a nyers erő jellemzi, és éppen ezért a többség inkább a vámpírokhoz húz, mondván ők sokkal összetettebbek, pedig szerintem ez fordítva igaz. A vérfarkasok vannak olyan összetett személyiségek, mint a vámpírok. A farkasemberek sokkal jobban képesek összedolgozni, és az emberi érzelmek is jobban jelen vannak az életükben, mint a vámpíroknál. Na, de ennyi elég is, mert már lassan kisregényt írok, úgyhogy most ezzel a szép mondattal be is fejezném a válaszadást erre a gyönyörű kérdésre, habár lenne még erről mondanivalóm bőven. Smile
Annyit azonban még hozzátennék, hogy mondhatni a vérfarkasoknak ugyan olyan meghatározó szerepük volt az életemben, mint a Harry Potternek, és bizony ennek a kettő dolognak köszönhetem a legtöbb dolgot az életben, még ha ez elég furcsán hangzik is. Ezeknek köszönhetem például azt, hogy megszerettem az olvasást, hogy elkezdtem írni, hogy megtanultam, mit jelent a barátság és hogy mire képes az összefogás, és még a legjobb barátomat is ennek köszönhetem. Ezek a dolgok formáltak engem azzá az emberré, aki most vagyok. Ezek nélkül az életem teljesen más irányba ment volna el. Pedig mindössze egy könyvről és egy misztikus lényről beszélek.


Magnus!


Felelsz: Miért épp Magnus Bane-re esett a választásod, hogy megszemélyesítsd a karakterét?
Mersz: Fenyegesd meg a partneredet úgy, hogy szerepeljen benne a következő kifejezés: eleven emberi csont. Razz


Vissza az elejére Go down

Magnus Bane

Magnus Bane
~boszorkánymester~

~boszorkánymester~


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeHétf. Jún. 18, 2012 7:07 am

Mh, már megfogalmazódott bennem, hogyan fenyegetném meg ezzel az illetőt, de mivel most nincs partnerem, ezért felelek. Wink

Őszintén, nagyon sokat elmélkedtem, hogy Simon-t vagy Magnus-t személyesítsem e meg, Simon ugye az örök kedvencem, de mikor megláttam, hogy más is indult volna a szerepére elgondolkodtam. Lehet, hogy ő jobban tudná alakítani nálam, mivel én megszólaláskor elég sokat töprengek, ízlelgetem a szavakat, próbálok változatosan fogalmazni, sokszor talán emiatt kicsit régimódinak is tűnök és hoppá. Ennél a gondolatsoromnál ugrott be második jelöltem, rögtön kezembe vettem az összes Clare könyvet ami a polcomon volt és elkezdtem csak Magnusra koncentrálni. A végére (már amennyire lehet) átéreztem a karakterét, eddig is szerettem, de most megláttam benne a misztikumot. Nem könnyű azért még így sem teljesen a helyébe képzelnem magam, az adatlap fölött is ültem pár napig mire kész lett, de hát a teljes átéléshez még 781 év kellene, de ez benne a kihívás.



Camille!
Felelsz: Karaktered jellemében mi fog meg téged igazán?
Mersz: Beszélgess el Raphael-el egy nem nyilvános helyen.
Vissza az elejére Go down

Camille Belcourt

Camille Belcourt
~vámpír~

~vámpír~


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeKedd Jún. 19, 2012 6:53 am

Felelek Smile

Camille szerintem minden megvilágításból egy elég bonyolult személyiség (mint az már Az angyalban is kiderült). Én leginkább a ravaszságába szerettem bele. Minden helyzetből ki tudja vágni magát, és bár van rossz tulajdonsága(nem is kevés), ezeknek köszönheti, hogy még él.
Egy kifejezetten rafinált nőszemély. Very Happy

Lily!
Felelsz:Mi ösztönzött az írásra?
Mersz:Legyél pimasz a Klávé egyik tagjával.
Vissza az elejére Go down
http://konyvfaninfo.blogspot.com

Lillyanna Blackwood

Lillyanna Blackwood
~árnyvadász~

~árnyvadász~

₰ kor : 30

Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeKedd Jún. 19, 2012 7:09 am

Húú szivesen felelnék, de sajna még nincs egyetlen Klávé tag sem:DDD...de talán majd megemlítem valamikor~TÉged még úgyis fel kell dobnom a Klávénál, Camille :DD

Felelek: Húú őszintén mondva fogalmam sincs, mármint nem volt konkrét esett. Irodalomból mindig jó voltam, főleg, amikor fogalmazásokat kellet írni és nagyon szeretek olvasni, ezért élveztem az írásukat. Legfőképpen talán az, hogy ahogy megjelentek ezek a siker könyvek olvastam rólunk és láttam mennyien szeretik, rajonganak értük, oldalakat csinálnak róluk, ösztönzi őket, hogy írni kezdjenek-és egy nap én is szeretnék egy ilyet alkotni, ami majd másokra lesz hatással:)

Angel
Felelsz: Honnan jött ez a karakter?
Mersz: Smárold le Magnust Alec jelenlétében:D
Vissza az elejére Go down

Vendég


Vendég


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimePént. Jún. 22, 2012 3:55 am

Úgy tűnik mindenki felel. Egy kicsit gondolkoztam ugyan a jeleneten, hogyan oldanám meg, de sajnos nem igazán tudom elképzelni, így én is ezt a lehetőséget választom.

Tehát felelek:

Az igazat megvallva a karakterem részben az Én jellememből, részben pedig a teljes ellentétemből jött létre, s mindig is terveztem, hogy egyszer létrehozok egy ilyesmi karaktert, mint Angel.


Ha már úgyis a karakter és a "gazdája" közötti hasonlóságról és különbségről van szó...


James!

Felelsz: Van valami közös benned, és az általad megszemélyesített karakter között? Ha igen, mi az?
Mersz: Borítsd fel a biliárdasztalt, és kezdj el őrjöngeni. Twisted Evil


Vissza az elejére Go down

James Phillip Averay

James Phillip Averay
~vámpír~

~vámpír~


Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitimeSzomb. Jún. 30, 2012 10:18 pm

Szívesen mertem volna, de nem hiszem, hogy játékunk abban a státuszban van, mikor illendő lenne őrjöngenem Very Happy
Szóval végül én is felelek:
Nem egyszerű kérdés, főleg ha megpróbálok úgy válaszolni, hogy Ti még csak James felszínét ismeritek. De talán éppen ez az, ami közös bennünk: idegenek egy teljesen másik oldalunkat látják. Csak kevesen ismernek igazán minket. Ennek oka azonban más kettőnk esetében.

Rosie!

Felelsz: Miért pont boszorkánymester?
Mersz: A következő hozzászólásodban ess James karjai közé Razz (Vagy legalábbis kapaszkodj meg benne!)
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom





Felelsz vagy mersz? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Felelsz vagy mersz?   Felelsz vagy mersz? Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Felelsz vagy mersz?

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
City of Bones - Csontváros szerepjáték :: Alászállni könnyű :: Játékok-